Dom na Skraju

Rozmiar czcionki

1% podatku

W tym roku proponujemy Państwu – naszym Przyjaciołom i Darczyńcom – dwie możliwości wsparcia naszych działań:

  1. Mogą Państwo dokładnie wskazać, na co przeznaczyć 1% (cel szczegółowy)
  2. Mogą Państwo pozostawić nam decyzję, na co go przeznaczyć (jak do tej pory).

Poniżej szczegółowe informacje.

1. Wskazuję cel szczegółowy 1%

Nasze propozycje, to:

Wystarczy, że do swojego rocznego rozliczenia podatku wpiszą Państwo nasz KRS: 0000013907 oraz wybrany cel szczegółowy (odpowiednio: logopeda, Działa-MY, jedzenie, bądź pomoce).

2. Przekazuję 1% jak do tej pory

Mamy jeszcze mnóstwo pomysłów na ciekawe działania. Dlatego mogą Państwo także wesprzeć naszych podopiecznych bez wskazywania konkretnych działań (podobnie, jak w poprzednich latach). By nam pomóc, wystarczy wpisać do swojego rocznego rozliczenia podatku numer KRS: 0000013907.

 

Poniżej przedstawiamy opisy zajęć – celów szczegółowych:

Zajęcia z logopedą

Logopeda pracuje z naszymi 11 podopiecznymi. Pięcioro z nich ma poważne problemy z mówieniem. Dzieci te mówią tak, że trudno je zrozumieć. To powoduje ich kłopoty w porozumiewaniu się z innymi, zarówno w nauce, zabawie, jak i w innych sytuacjach.

Już się przekonaliśmy, że regularna praca z logopedą przynosi duże postępy. Jedno z dzieci mówi już poprawnie. Pozostałe potrzebują kontynuacji terapii. Niektóre z nich przez rok, inne przez nawet kilka lat.

Godzina pracy logopedy kosztuje 50 zł. W czasie godziny logopeda pracuje z dwójką lub trójką dzieci.

Zajęcia Działa-MY

Jak osiągniemy sukces, czujemy satysfakcję, radość, zadowolenie, a także chęć do dalszych działań. Bardzo chcemy, by czuli to nasi podopieczni. Jednym ze sposobów na to są zajęcia, podczas których trener zachęca dzieciaki do zrobienia czegoś – realizacji ich własnego projektu. To oni decydują, co zrobią i jak to zrobią. Planują, przydzielają zadania, działają, wyciągają wnioski. Sam cel nie jest tak ważny, jak wspólna droga do niego. Dzięki temu dzieci uczą się wspierania siebie nawzajem, wyrażania własnego zdania, szukania kompromisów i bycia odpowiedzialnymi.

Godzina pracy trenera (psycholog terapeuta) kosztuje 50 zł. Cykl zajęć może trwać 40 – 80 godzin.

Dożywianie

Wszystkim zajęciom, które odbywają się w Domach na Skraju, towarzyszy posiłek, który przygotowują wolontariusze. Najczęściej to coś ciepłego (dzieci bardzo lubią pomidorówkę, łazanki i kurczaka z curry), czasem robimy sałatki lub kanapki. W soboty gotujemy wspólnie z dziećmi. Zaczynamy od śniadania, potem jest obiad i podwieczorek.

Produkty na posiłek dla jednego dziecka kosztują około 2 zł.

Pomoce do zajęć

W „Domu na Skraju” pomagamy dzieciom w odrabianiu lekcji i nauce. Do tego bardzo potrzebne są różnorodne materiały, takie jak:

  • zeszyty ćwiczeń, gry i zabawy, które ułatwiają naukę czytania, pisania i liczenia (dla najmłodszych dzieci)
  • zeszyty ćwiczeń do matematyki, ortografii (dla starszych dzieci)
  • przygotowujące do egzaminów 6-klasistów i gimnazjalistów

Prowadzimy także zajęcia edukacyjne z rozmaitych tematów, np. przyrody, przedsiębiorczości, zdrowia, sportu. By uatrakcyjnić te zajęcia, niezbędne są różne materiały, najczęściej biurowe i plastyczne.

Na pomoce i materiały potrzebujemy około 100 zł miesięcznie.

 

Wsparcie techniczne w przekazaniu 1% zapewnia firma PITax

Pomóż nam pomagać
- tak, jak chcesz

Chcesz pomagać dzieciom? Serdecznie Cię zapraszamy. Nie do końca chcesz pracować bezpośrednio z dziećmi, ale chcesz zrobić coś dobrego? Też Cię zapraszamy, równie serdecznie.

Możesz