Dom na Skraju

Rozmiar czcionki

Wigilia Profesora Norki

Z radością informujemy, że została wydana kolejna książka ojca Michała Zioło OCSO – założyciela Domu na Skraju. Ilustracje do niej wykonał ojciec Jarosław Zioło OP – brat Michała.

Książka „Wigilia Profesora Norki"

Książka „Wigilia Profesora Norki”

I z nadzieją – bo dochód z jej sprzedaży będzie w całości przeznaczony na posiłki i wakacje dla dzieci, które przychodzą do Domu na Skraju. Cena książki to 25 zł:

  • Produkty na posiłek dla jednego dziecka kosztują około 2 zł (gotują wolontariusze). Oznacza to, że jedna sprzedana książka to aż 12 pysznych obiadów.
  • Dzień wakacji dla jednego dziecka (nocleg, wyżywienie, przejazdy) kosztuje około 65 zł. Dziećmi opiekują się wolontariusze. Czyli trzy sprzedane książki to dzień wakacji dla naszego podopiecznego, no z lekką górką. Z górką – czyli z 5 posiłkami.

 

Książkę można kupić:

 

  • w Dużym Domu na Skraju, w każdą środę od 17 do 19, w Gdańsku – Nowym Porcie, ul. Strajku Dokerów 31 (mapka>>).

 

 

„Wigilia Profesora Norki” – to pełna humoru świąteczna opowieść dla dzieci i dorosłych. Autor żartuje, a jednocześnie tworzy niepowtarzalny, ciepły klimat Bożego Narodzenia. Przygody Profesora Norki, Kota Bazyla i Myszki Magdy kończą się happy endem. A to dopiero początek pięknej przyjaźni z bohaterami – pierwsza część cyklu baśni dla dzieci z ukrytymi kolorowymi szkiełkami dla dorosłych czytelników.

 

 Postaci:

Wigilia_Profesora_Norki_Profesor_Norka Profesor Norka (ur. 1959) profesor niezwykły – kierownik Katedry Tłustego Gryzonia na Uniwersytecie Mucha nie Siada w Norkland. Autor wielu publikacji naukowych, odkrywca nowych gatunków rodziny myszowatych. W wolnym czasie zajmuje się badaniem owadzich nogów oraz dzieleniem włosa na czworo (albo i więcej).
 Wigilia_Profesora_Norki_Swiety_Roch Święty Roch (ur. nie wiadomo kiedy, ale wiadomo, że w Montpellier we Francji, wiadomo, że  zm. przed rokiem 1420) – niczym specjalnym się nie wsławił, jakoś nic mu się w życiu nie udało i tak naprawdę nie wiadomo, dlaczego został świętym. W wolnym czasie opiekował się chorymi i przyjaźnił z psem.
  Wigilia_Profesora_Norki_Ksiadz_Franciszek Ksiądz  Franciszek (ur. 1959) – zwykły ksiądz proboszcz, najprawdopodobniej polski. Nie ma wolnego czasu.
 Wigilia_Profesora_Norki_Kot_Bazyl

Kot Bazyl – smakosz i sybaryta, znawca gołąbków w kapuście, amator myszy. W wolnym czasie wyleguje się na sofie. 

 

Wigilia_Profesora_Norki_Mysz_Magda

Mysz Magda – jak dotąd nic o niej nie wiadomo, choć chciałaby zostać celebrytką.
 

Autorzy:

 

 Wigilia_Profesora_Norki_Michal_i_Jaroslaw_Ziolo

Michał Zioło – pustelnik, zajmuje się uprawą lawendy, produkcją cukierków i perfum. W wolnym czasie zawraca Wisłę kijem. Pisze mądre książki dla dorosłych i dzieci.

Jarosław Zioło – brat wszystkich braci i sióstr, zajmuje się mówieniem prawdy. Mówi prawdę zawsze i wszystkim, za co nie jest zbyt lubiany. W wolnym czasie maluje
ilustracje do książek swojego brata Michała.

 

Dodatkowe informacje:

Tytuł: „Wigilia Profesora Norki”
tekst: Michał Zioło
ilustracje: Jarosław Zioło
Pierwsza część cyklu „Opowieści z Norkland”
format: 165 x 235 mm
136 stron
oprawa twarda
ISBN: 978-83-928899-1-5
cena: 25 zł
patronat medialny: „Mały Gość Niedzielny”
wydanie non-profit

Pomóż nam pomagać
- tak, jak chcesz

Chcesz pomagać dzieciom? Serdecznie Cię zapraszamy. Nie do końca chcesz pracować bezpośrednio z dziećmi, ale chcesz zrobić coś dobrego? Też Cię zapraszamy, równie serdecznie.

Możesz