Dom na Skraju

Rozmiar czcionki

Tajemniczy Nowy Port

W ramach „Tajemniczego Nowego Portu” prowadzimy zajęcia artystyczne z dziećmi Dużego Domu na Skraju, poza jego siedzibą, na terenie dzielnicy Nowy Port. W ten sposób chcemy zwrócić ich uwagę na miejsce, w którym mieszkają (jego walory artystyczne, architektoniczne i zachodzące zmiany). Chcemy nauczyć dzieci innego spojrzenia na ich otoczenie, aby dostrzegały w nim elementy piękne i godne uwagi, miejsca, które warte są docenienia, by czuły więź z dzielnicą Nowy Port. 
 
 W ramach projektu prowadzimy:                                                                                                                                                                      
 
Warsztaty plenerowe –  to dzieci zabrały nas w swoje ulubione miejsca i opisywały za pomocą różnych środków artystycznych swoją dzielnicę. Podczas spaceru z panią przewodnik poznawaliśmy historię Nowego Portu.
 
Warsztaty fotograficzne – również odbyły się w plenerze, dzieci fotografowały miejsca swoich zabaw, ciekawych szczegółów kamienic i kościołów. Końcowe prace z fotografią odbędą się w Domu na Skraju w czasie przygotowywania wystawy prac.
 
Warsztaty urbanistyczne – pozwolą one popatrzeć dzieciom na swoją dzielnicą „oczami architekta”. Potem dzieci wykonają modele najciekawszych obiektów w różnych technikach lub stworzą własne obiekty dla wolnych przestrzeni w dzielnicy. Dzieci będą wykonywały makiety z własną wizją obiektów przy współpracy z architektem. Chcemy aby w czasie warsztatów dzieci też zastanowiły się nad przyszłością Nowego Portu, uruchomiły swoją wyobraźnię i same zaproponowały zmiany w dzielnicy dzięki sugestiom architekta.
 
 
Projekt zakończy się wystawą prac dzieci w Dużym Domu na Skraju – zapraszamy do jej odwiedzenia>>
 
 
„Tajemniczy Nowy Port” jest realizowany w ramach ogłoszonego przez Miasto Gdańsk konkursu na „Rewitalizację społeczną dzielnicy Nowy Port w Gdańsku” .
 
 
Projekt jest współfinansowany przez Miasto GdańskLogo_Gdansk

Pomóż nam pomagać
- tak, jak chcesz

Chcesz pomagać dzieciom? Serdecznie Cię zapraszamy. Nie do końca chcesz pracować bezpośrednio z dziećmi, ale chcesz zrobić coś dobrego? Też Cię zapraszamy, równie serdecznie.

Możesz