Dom na Skraju

Rozmiar czcionki

Działa-MY czyli portowe poruszenie

Naszym celem jest pomoc podopiecznym w nauce oraz wzbudzenie i rozwinięcie w nich  poczucia, że mają wpływ na to, co dzieje się w ich otoczeniu. Dlatego w ramach projektu zorganizujemy zajęcia prowadzone metodami warsztatowymi,  które pozwolą aktywnie spędzić czas wolny, w atmosferze wzajemnego wspierania się i współpracy:

 • Pomoc  dzieciom w nauce
  Korepetytorzy–wolontariusze pomagają dzieciom odrabiać lekcje oraz  przygotowywać się do egzaminów uczniów klas VI SP i III gimnazjum. Zajęcia odbywają się indywidualnie oraz w grupach.
 • Zajęcia socjoterapeutyczne – metodą projektu
  Odwracamy kolejność: najpierw pytamy czego uczestnicy by chcieli, a dopiero potem tworzymy z tego projekt i wspólnie go realizujemy. Młodzież zrealizuje dwa projekty, zgodne z ich potrzebami, zainteresowaniami i możliwościami.
 • Zajęcia sportowe
  Dzieci i młodzież uczą się elementów gimnastyki i akrobatyki oraz gier zespołowych.Zajęcia zakończą się pokazem gimnastycznym i meczem piłki nożnej oraz koszykówki.
 • Zajęcia logopedyczne
  Zajęcia prowadzone są w formie ćwiczeń i zabaw. Ich celem jest zwiększenie możliwości poprawnego i twórczego opanowania języka. Logopeda będzie pracował z dziećmi indywidualnie, a także w grupach 2-3 osobowych.
 • Zajęcia artystyczne
  Malujemy, rysujemy, tworzymy grafiki artystyczne i projektowe, kolaże, rzeźby, ceramikę.

Wszystkim zajęciom towarzyszą pyszne posiłki, które przygotują wolontariuszki – Panie Emerytki.

Projekt jest realizowany od lutego do czerwca 2015 roku.

Logo Miasta GdańskProjekt współfinansowany przez Miasto Gdańsk

Pomóż nam pomagać
- tak, jak chcesz

Chcesz pomagać dzieciom? Serdecznie Cię zapraszamy. Nie do końca chcesz pracować bezpośrednio z dziećmi, ale chcesz zrobić coś dobrego? Też Cię zapraszamy, równie serdecznie.

Możesz