Dom na Skraju

Rozmiar czcionki

Językowe i sportowe akrobacje w Domach na Skraju

W ramach projektu prowadzimy różnorodne zajęcia – i dla ciała, i dla ducha:

  • Pomoc dzieciom w nauce – wolontariusze pomagają dzieciom odrabiać lekcje oraz przygotować się do egzaminów (VI klasy szkoły podstawowej i III klasy gimnazjum)
  • Zajęcia logopedyczne – prowadzone będą w formie ćwiczeń i zabaw, logopeda będzie pracował z dziećmi indywidualnie, a także w 2-3 osobowych grupach.
  • Zajęcia sportowe – gimnastyka z elementami akrobatyki – dzieci nauczą się wykonywać m.in. przewroty, stanie na rękach, gwiazdę, skok kangurzy i tygrysi, salto, salto ze śrubą, flick-flack. Pojedziemy też do Parku Trampolin i przygotujemy pokaz gimnastyczny dla całej społeczności Domów na Skraju i rodziców.
  • Zajęcia edukacyjno-rekreacyjne – to wycieczki do muzeum, teatru, na lodowisko, zwiedzanie Gdańska smoczymi łodziami, zwiedzanie Malborka, a także zajęcia na różne tematy: np. Kultura i kuchnia Włoch, Piramida żywienia, Zabytki Gdańska, Ekologia w naszym ogrodzie, Zwyczaje świąteczne, Dzień Dziecka, Dzień Matki.

Podczas wszystkich zajęć dzieci otrzymają posiłki.

„Językowe i sportowe akrobacje w Domach na Skraju” trwają od lutego do grudnia 2014.

Projekt jest współfinansowany przez Miasto Gdańsk.Logo_Gdansk

Pomóż nam pomagać
- tak, jak chcesz

Chcesz pomagać dzieciom? Serdecznie Cię zapraszamy. Nie do końca chcesz pracować bezpośrednio z dziećmi, ale chcesz zrobić coś dobrego? Też Cię zapraszamy, równie serdecznie.

Możesz