Dom na Skraju

Rozmiar czcionki

ARTystycznie na Skraju

Termin realizacji projektu: wrzesień 2012 – maj 2013

Projekt realizowany w ramach programu „Bank Dziecięcych Uśmiechów”


Współfinansowany przez Fundacje Banku Zachodniego WBK S. A.


Celem projektu jest propagowanie nowoczesnej edukacji kulturalnej oraz wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży uczęszczających do Domów na Skraju poprzez zorganizowanie zajęć rzeźbiarskich mających na celu:

  • opanowanie podstaw elementów „wychowania plastycznego”
  • poznanie nowego narzędzi ekspresji jakim jest rzeźbienie w glinie
  • rozwój umiejętności rzeźbiarskich
  • pobudzenie i rozwijanie wrażliwości plastycznej uczestników warsztatów oraz ich indywidualnych zdolności twórczych
  • rozwój umiejętności wyrażania emocji za pomocą środków artystycznych
  • rozwój umiejętności pracy w grupie, komunikacji interpersonalnej.

IMG_1196

Zajęcia rozpoczną się od części teoretycznej stanowiącej wprowadzenie do warsztatów rzeźbiarskich, a następnie zostaną omówione zagadnienia związane ze sztuką i rodzajami mediów służących do jej tworzenia. Zajęcia praktyczne to cykl zajęć uwzględniający opanowanie podstaw: technik modelowania w glinie, kompozycji, formy, przestrzeni, wariacji na temat materiałów i narzędzi do tworzenia rzeźby, ćwiczenia z zakresu pojęć jakimi są: ruch, dynamika, statyka, proporcja, kształt, bryła itp. W ramach projektu dzieci będą mogły poznać zagadnienia z zakresu historii rzeźby, zapoznać sie z technikami rzeźbienia w glinie i samodzielnie wykonać prace rzeźbiarskie. Część zajęć odbywać się będzie w pracowni ceramicznej, gdzie nastąpi szkliwienie i wypał prac. Przykładowe tematy zajęć: W krainie czarów, Ptaki-cudaki, Wiosenne zapachy, Wazon skarbów, Tektony – symboliczne formy dekoracyjne.

Pomóż nam pomagać
- tak, jak chcesz

Chcesz pomagać dzieciom? Serdecznie Cię zapraszamy. Nie do końca chcesz pracować bezpośrednio z dziećmi, ale chcesz zrobić coś dobrego? Też Cię zapraszamy, równie serdecznie.

Możesz